508 006 002
ul. Zygmunta Starego 31, Gliwice
Zadzwoń
do nas!
Zadzwoń<br />do nas!
Napisz
do nas!
Napisz<br />do nas!
Gdzie
jesteśmy?
Gdzie<br />jesteśmy?
Wolumetria – piękno od nowa Medycyna estetyczna

Wolumetria – piękno od nowa


Jeśli mówić o sztuce w medycynie estetycznej to zabiegi wolumetryczne są jej najlepszym przykładem. Dobry specjalista musi znakomicie znać mapę twarzy pacjenta i dobrze ją czytać - objąć holistycznie całość, by efektem było odmłodzenie - i to jak najbliższe naturze. 

Czym jest wolumetria?


Zabiegi wolumetryczne stosowane są po to, aby wypełnić miejsca, w których zanikła tkanka tłuszczowa. Mają na celu odmłodzenie wyglądu twarzy, zwiększenie objętości i gęstości skóry, którą tracimy wraz z wiekiem. Zabieg polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, gdzie najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej.

Iniekcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły lub kaniuli. Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, okolic żuchwy czy podbródka, pozwala uwydatnić kształt twarzy i poprawić jej profil. Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala też przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skóry, zmniejszyć zmarszczki i bruzdy. Wolumetria należy też do tych zabiegów, które widocznie odejmują nam kilka lat. 

Wskazania


 • uwydatnienie kości policzkowych
 • unoszenie i modelowanie opadających policzków, tzw. chomików
 • wypełnienie „doliny łez”
 • poprawa zarysu żuchwy
 • wyrównanie ubytków objętości twarzy/ skroni

Bezpieczeństwo i trwałość zabiegu


Zabieg wolumetrii, podobnie jak pozostałe zabiegi związane z iniekcją kwasu hialuronowego, wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej wyłącznie przez lekarzy specjalistów. Zapewnia długotrwały efekt (do 18 miesięcy), w tym czasie preparat stopniowo zostaje wchłonięty przez organizm. Zabiegi warto więc powtarzać, by utrzymać jego efekt.

Zabieg nie wyklucza nas z normalnego funkcjonowania. Jest praktycznie bezbolesny, odczuwalne jest lekkie rozpieranie w tkankach podskórnych. W miejscu podania wypełniacza może pojawić się zaczerwienienie, niewielki obrzęk czy delikatny ból, ale wszystkie te objawy znikają w ciągu 2-3 dni. Zabieg trwa ok. 30 minut.

Efekty


 • wyraźne odmłodzenie wyglądu twarzy
 • zmniejszenie "worków" pod oczami
 • podniesienie linii brwi
 • uwydatnienie kości policzkowych
 • wyszczuplenie twarzy
 • uwaydatnienie linii brody i żuchwy
 • poprawa napięcia i elastyczności skóry

CENNIK USŁUG
dla zabiegów medycyny estetycznej

sprawdź nasze ceny
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
tel.: 508 006 002

ul. Zygmunta Starego 31, 44-100 Gliwice
Godziny otwarcia pon - pt: 10:00-19:00

TWÓJ PROBLEM
Pomożemy Ci go rozwiązać

poznaj odpowiedzi

Mediraty

Skontaktuj się z nami.
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Administratorem Twoich danych osobowych podanych na Facebooku oraz w komunikatorze kontaktowym jest firma Arte Clinic Małgorzata Warchoł z siedzibą w Gliwicach (44-100), ul. Zygmunta Starego 31/1. Z administratorem można się skontaktować poprzez adres email: kontakt@arteclinic.pl lub pisemnie na adres siedziby wskazany powyżej. Celem przetwarzania danych osobowych jest przygotowanie odpowiedzi na przesłaną wiadomość oraz ewentualne zawarcie umowy i kontakt związany z jej realizacją. Podstawą prawną przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes Administratora oraz w przypadku zawarcia umowy- realizacja umowy. Zebrane dane osobowe będą przechowywane przez okres 3 miesięcy od momentu udzielenia odpowiedzi bądź w przypadku zawarcia umowy do przez okres określony przepisami podatkowymi. Dane mogą być udostępniane podmiotom, współpracującym z administratorem w celu realizacji umowy. Dane mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane w imieniu Administratora w zakresie obsługi systemów informatycznych- przy czym takie podmioty przetwarzają dane jako podwykonawcy, na podstawie umowy z Administratorem i wyłącznie zgodnie z jego poleceniami. Każda osoba ma prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, oraz ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu na ich przetwarzanie. Każda osoba ma również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Administratorem (dane kontaktowe powyżej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. W przypadku braku podania danych nie będzie możliwe udzielenie odpowiedzi na przesłaną wiadomość.
Newsletter


Udogodnienia
doświadczeni fachowcy
doświadczeni fachowcy
elastyczne godziny
elastyczne godziny
dogodne formy płatności
dogodne formy płatności
przyjazna obsługa
przyjazna obsługa
gabinet bez barier
gabinet bez barier
dogodna lokalizacja
dogodna lokalizacja
Zostaw swoją opinię!

Odwiedziłeś już Arte Clinic?
Będziemy wdzięczni za pozostawienie opinii o naszej klinice.

Zostaw opinię