508 006 002
ul. Zygmunta Starego 31, Gliwice
Zadzwoń
do nas!
Zadzwoń<br />do nas!
Napisz
do nas!
Napisz<br />do nas!
Gdzie
jesteśmy?
Gdzie<br />jesteśmy?
ThermaVein – zamykanie naczyń krwionośnych Kosmetologia

ThermaVein – zamykanie naczyń krwionośnych


ThermaVein® – to nowoczesna i bezpieczna technologia pozwalająca na bezbolesne zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych. Urządzenie jest efektem wieloletnich badań naukowych znanego, brytyjskiego lekarza Briana Newmana, chirurga naczyniowego, jednego z największych autorytetów w leczeniu żył w Wielkiej Brytanii.

Naczynko znika jak za dotknięciem czarodziejskiej…igły, bez bólu, poparzeń i blizn.

ThermaVein – zamykanie naczyń krwionośnych

To najlepszy możliwy wybór dla osób zmagających się z problemem widocznych, pękniętych lub rozszerzonych naczynek. ThermaVein®   gwarantuje niemal natychmiastowe, bezpieczne i trwałe usunięcie naczynek o określonej wielkości na twarzy, nogach, ramionach i innych częściach ciała.

Jak to działa?


ThermaVein wykorzystuje proces termokoagulacji, polegający na dostarczeniu kontrolowanej dawki energii wysokiej częstotliwości (RF) do drobnych(rozszerzonych i uszkodzonych) naczyń krwionośnych. Ciepło emitowane w sposób zogniskowany  powoduje  podgrzanie i zamknięcie naczynka. Ultra-cienka igła dostarcza precyzyjnie energię do miejsca wykonywania zabiegu,  dzięki temu nie ma ryzyka uszkodzenia sąsiednich tkanek. Dzięki zastosowaniu tej technologii zostało zminimalizowane potencjalne ryzyko powstania poparzeń, przebarwień i blizn pozabiegowych.  Efekt leczenia jest widoczny od razu.

Przebieg zabiegu


Standardowy czas trwania zabiegu przy użyciu termokoagulacji na twarzy to około 15 minut. Początkowo na przebiegu leczonych naczyń pojawiają się mikrostrupki, które na twarzy utrzymują się kilka dni, na nogach nawet do 2 miesięcy. W czasie zabiegu na dany obszar na twarzy, lekarz/kosmetolog wykorzystuje maks. 200-300 impulsów oddanych przez urządzenie. Ograniczona liczba impulsów jest uwarunkowana względami bezpieczeństwa Pacjenta. W przypadku zamykania naczynek na ciele nie ma ograniczeń co do ilości impulsów.

Tuż po zabiegu w okolicy poddawanej leczeniu może być widoczny niewielki obrzęk i zaczerwienienie, które zanika w ciągu kilku godzin od zakończenia terapii. Pamiętaj, że w przypadku ThermaVein nie musisz unikać światła słonecznego, ale nie jest wskazane wystawianie leczonych miejsc na ostre słońce.

Zalety terapii


 • natychmiastowe i trwałe efekty leczenia niechcianych naczynek na całym ciele
 • metoda nadaje się do stosowania przez cały rok, bez konieczności unikania słońca
 • brak bólu, ryzyka poparzeń, przebarwień czy szpecących blizn
 • szybki powrót do pełnej aktywności życiowej po wykonaniu zabiegu, bez okresu rekonwalescencji
 • brak konieczności noszenia wyrobów uciskowych po wykonanej procedurze
 • skuteczne leczenie wrażliwych obszarów, takich jak powieka czy przedsionek nosa
 •  dla każdego rodzaju skóry nawet tej bardzo wrażliwej

Wskazania


 • zmiany naczyniowe na nogach (tzw. pajączki)
 • teleangiektazje czyli zmiany naczyniowe na twarzy
 • zaczerwienienia twarzy i nosa
 • naczyniaki płaskie gwiaździste i rubinowe
 • zmiany skórne: m.in. włókniaki i brodawki

Przeciwwskazania


 • uczulenie na nikiel
 • ciąża
 • padaczka
 

 

W Arte Clinic  stosujemy system wizualizacji (ThermaVein Polarised Light System) - lampa nagłowna zintegrowana ze światłem spolaryzowanym. Dzięki podwójnie spolaryzowanemu światłu przy pomocy systemu wizualizacji widoczny jest bardzo dokładny obraz naczyń krwionośnych znajdujących się pod naskórkiem (około 1mm), co pozwala przeprowadzić zabieg bardzo precyzyjnie i skutecznie.

Pamiętaj!


Urządzenie ThermaVein służy do zamykania naczyń o określonej wielkości i głębokości. Przy jego pomocy nie wykonujemy zabiegów zamykania rozległych naczyń oraz żylaków zlokalizowanych na nogach i innych partiach ciała.

Porównanie technologii


ThermaVein znacznie różni się od innych metod zamykania naczyń. Przede wszystkim w osiąganych rezultatach i bezpieczeństwie zabiegu. ThermaVein nie powoduje poparzeń, blizn i stłuczeń, czyli typowych efektów ubocznych, które pojawiają się przy użyciu lasera/IPL/epilatora.

 

Technologia: ThermaVein Laser IPL Elektrokoagulacja
Ryzyko blizn brak wysokie niskie niskie
 
Efekt końcowy natychmiastowy 6-8 tygodni do 6 tygodni niesatysfakcjonujący
 
Ryzyko poparzeń brak potencjalnie
wysokie
wysokie wysokie
 
Bolesność minimalna potencjalnie
wysoka
wysoka wysoka
 
Prawdopodobieństwo
nawrotu
brak mało
prawdopodobne
wysoce
prawdopodobne
wysoce
prawdopodobne
 
Średnia liczba
wymaganych zabiegów
1 3+ 5+ 2+

Przed i po


1.
2.
3.
4.

Cennik


W Arte Clinic koszt zabiegu Thermavein zależy od ilości impulsów użytych do zamknięcia naczynek na danej części ciała - czyli od wielkości leczonej powierzchni.

1 naczynko
100,00-150,00 zł
Nos
250,00-300,00 zł
Policzki
350,00-500,00 zł
Dekolt
350,00-500,00 zł

Najczęstsze pytania


Ile zabiegów potrzebuje pacjent do zamknięcia popękanych naczynek?

Przy pojedynczych naczyniach wystarcza jeden zabieg. W sytuacji, gdy problem jest zaawansowany będą potrzebne kolejne sesje w odstępie 4-6 tygodni. W zależności od wielkości i ilości rozszerzonych naczyń krwionośnych u każdego pacjenta ilość zabiegów jest bardzo indywidualna. Raz zamknięte naczynie przy pomocy urządzenia ThermaVein, nie otwiera się kolejny raz. U pacjentów z wrażliwą i naczyniową skórą , mogą otworzyć się naczynka zlokalizowane w pobliżu tego wcześniej zamkniętego.

U Pacjentów z dużą ilością rozszerzonych naczynek, zaleca się rozłożyć zabieg na kilka wizyt.

Czy zabieg ThermaVein definitywnie rozprawia się z chorobą?

Zabieg ThermaVein usuwa widoczne oznaki choroby. U wielu pacjentów nie będą one się powtarzać. Niestety wiele przyczyn, jak: niewydolność żylna, trądzik różowaty, jak również  nadmierne opalanie, nadużywanie alkoholu itp., może doprowadzić do rozwijania się nowych obszarów zmian. Zalecamy przynajmniej raz w roku „przegląd”, żeby wyeliminować nowe, rozwijające się obszary.

Czy zabieg ThermaVein może być wykonany od razu po lekarskiej konsultacji?

Leczenie można podjąć natychmiast po konsultacji. W przypadku innych kuracji np.laser czy IPL lekarza często zaleca, by pacjent przygotował się najpierw do zabiegu, np. unikając słońca.

Czy bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż?

Tak - nie ma żadnych przeciwwskazań.

Czy ThermaVein może być stosowane do leczenia trądziku różowatego?

Urządzenie ThermaVein z powodzeniem stosuje się w leczeniu trądziku różowatego.

Czy kuracja ma skutki uboczne?

W przeciwieństwie do innych metod leczenia, takich jak laserowe lub IPL, nie są znane żadne poważne skutki uboczne. Po zabiegu nie pojawiają się siniaki, blizny czy poparzenia. Widoczne są mikrostrupki na przebiegu leczonych naczyń, przypominające wyglądem zadrapanie przez kota. Jest to zabieg, po którym większość pacjentów może wrócić do pracy. Nie trzeba unikać światła słonecznego, jak przy innych metodach leczenia, choć nie poleca się opalania na ostrym słońcu. Skóra po innych zabiegach jest cienka i bardzo wrażliwa na słońce. ThermaVein nie niszczy naskórka.


Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami


CENNIK USŁUG
dla kosmetologii

sprawdź nasze ceny
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
tel.: 508 006 002

ul. Zygmunta Starego 31, 44-100 Gliwice
Godziny otwarcia pon - pt: 10:00-19:00

TWÓJ PROBLEM
Pomożemy Ci go rozwiązać

poznaj odpowiedzi

Mediraty

Skontaktuj się z nami.
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Administratorem Twoich danych osobowych podanych na Facebooku oraz w komunikatorze kontaktowym jest firma Arte Clinic Małgorzata Warchoł z siedzibą w Gliwicach (44-100), ul. Zygmunta Starego 31/1. Z administratorem można się skontaktować poprzez adres email: kontakt@arteclinic.pl lub pisemnie na adres siedziby wskazany powyżej. Celem przetwarzania danych osobowych jest przygotowanie odpowiedzi na przesłaną wiadomość oraz ewentualne zawarcie umowy i kontakt związany z jej realizacją. Podstawą prawną przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes Administratora oraz w przypadku zawarcia umowy- realizacja umowy. Zebrane dane osobowe będą przechowywane przez okres 3 miesięcy od momentu udzielenia odpowiedzi bądź w przypadku zawarcia umowy do przez okres określony przepisami podatkowymi. Dane mogą być udostępniane podmiotom, współpracującym z administratorem w celu realizacji umowy. Dane mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane w imieniu Administratora w zakresie obsługi systemów informatycznych- przy czym takie podmioty przetwarzają dane jako podwykonawcy, na podstawie umowy z Administratorem i wyłącznie zgodnie z jego poleceniami. Każda osoba ma prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, oraz ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu na ich przetwarzanie. Każda osoba ma również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Administratorem (dane kontaktowe powyżej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. W przypadku braku podania danych nie będzie możliwe udzielenie odpowiedzi na przesłaną wiadomość.
Newsletter


Udogodnienia
doświadczeni fachowcy
doświadczeni fachowcy
elastyczne godziny
elastyczne godziny
dogodne formy płatności
dogodne formy płatności
przyjazna obsługa
przyjazna obsługa
gabinet bez barier
gabinet bez barier
dogodna lokalizacja
dogodna lokalizacja
Zostaw swoją opinię!

Odwiedziłeś już Arte Clinic?
Będziemy wdzięczni za pozostawienie opinii o naszej klinice.

Zostaw opinię