508 006 002
ul. Zygmunta Starego 31, Gliwice
Zadzwoń
do nas!
Zadzwoń<br />do nas!
Napisz
do nas!
Napisz<br />do nas!
Gdzie
jesteśmy?
Gdzie<br />jesteśmy?
Terapia kolagenowa LINERASE Stomatologia

Terapia kolagenowa LINERASE


Recesja, czyli zanik dziąseł może dotknąć pacjentów na każdym etapie życia z różnych powodów, ale zawsze stanowi poważne wyzwanie dla zdrowia okolicy zębowej i może wpływać obniżająco na samoocenę, zwłaszcza u pacjentów z tzw. uśmiechem dziąsłowym, u których w czasie uśmiechania się widoczne są dziąsła.

Terapia kolagenowa LINERASE

Ważne jest to, że nowoczesna stomatologia dysponuje narzędziem bezpiecznym i znanym medycynie od lat - atelokolagenem, który stymulując odbudowę włókien kolagenowych w dziąśle, pozwala na jego regenerację, a tym samym zahamowanie recesji. Zabieg z powodzeniem może zastępować stosowane dotychczas inwazyjne metody leczenia.

Recesję dziąsła powodują głównie:

  • wady zgryzu,
  • leczenie ortodontyczne
  • może pojawiać się wraz z nasileniem procesu starzenia.

Dlaczego tak się dzieje?


Dziąsło w 65 procentach składa się z włókien kolagenowych. W przypadku wad zgryzu, czy leczenia ortodontycznego zanik tkanek wynika z nacisku sił ekspansyjnych i jest niejako uszkadzany, w przypadku zaś starzenia ubytek kolagenu jest naturalnie wpisany w ten proces. Kolagen w dziąśle odpowiada za jego prawidłową architekturę i zdrowie. Kiedy jest uszkadzany lub zanika naturalnie, pacjent narażony jest na recesję dziąsła, którą zawsze warto powstrzymać, ponieważ nieleczona może powodować nadwrażliwość zębiny oraz próchnicę korzenia zęba, a także może stanowić duży dyskomfort estetyczny.

Niezależnie jednak od powodu recesji, elementem uzupełniającym lub nawet zasadniczym procesu leczenia może być zastosowanie atelokolagenu celem zahamowania recesji i odbudowy dziąsła.

Jest to również bardzo dobra metoda na leczenie przewlekłych stanów zapalnych dziąseł przebiegających z silnym krwawieniem.

Jak działa atelokolagen?


Atelokolagen to kolagenowy biostymulator tkanek, którego celem jest uzupełnienie niedoboru kolagenu i stymulacja do silnej regeneracji. Działa pobudzająco na leczoną okolicę, przywracając jej zdrowy i optymalny poziom kolagenu. Pacjent może zaobserwować widoczną i wyraźną odbudowę dziąsła poddanego terapii, co niesie za sobą pożądany efekt nie tylko medyczny, ale także estetyczny.

Zabieg polega na iniekcyjnym podaniu preparatu atelokolagenu bezpośrednio w leczoną okolicę. Zabieg trwa krótko, jest niezwykle mało inwazyjny. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, a pacjent po zabiegu wraca do codziennych aktywności.

Jak przebiega terapia?


Przed podjęciem leczenia atelokolagenem lekarz dokładnie analizuje stan dziąseł i po zebraniu wywiadu decyduje o sposobie leczenia i protokole zabiegowym. W czasie terapii wykonuje się maksymalnie kilka zabiegów, które pozwalają na uzyskanie pożądanego
efektu.

Bezpieczeństwo


Preparat atelokolagenu choć w leczeniu dziąseł stanowi rodzaj innowacji, stosowany jest w medycynie i stomatologii od wielu lat, również w dermatologii do stymulacji skóry. Wykazuje działanie nie tylko stymulacyjne, ale również redukujące podrażnienia. Działa
intensywnie, ale w sposób łagodny, dzięki czemu może być bezpiecznie podawany także w delikatnej okolicy dziąseł.
 

Kolagenowa bioregeneracja skóry

CENNIK USŁUG
dla stomatologii

sprawdź nasze ceny
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
tel.: 508 006 002

ul. Zygmunta Starego 31, 44-100 Gliwice
Godziny otwarcia pon - pt: 10:00-19:00

TWÓJ PROBLEM
Pomożemy Ci go rozwiązać

poznaj odpowiedzi

Mediraty

Skontaktuj się z nami.
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Administratorem Twoich danych osobowych podanych na Facebooku oraz w komunikatorze kontaktowym jest firma Arte Clinic Małgorzata Warchoł z siedzibą w Gliwicach (44-100), ul. Zygmunta Starego 31/1. Z administratorem można się skontaktować poprzez adres email: kontakt@arteclinic.pl lub pisemnie na adres siedziby wskazany powyżej. Celem przetwarzania danych osobowych jest przygotowanie odpowiedzi na przesłaną wiadomość oraz ewentualne zawarcie umowy i kontakt związany z jej realizacją. Podstawą prawną przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes Administratora oraz w przypadku zawarcia umowy- realizacja umowy. Zebrane dane osobowe będą przechowywane przez okres 3 miesięcy od momentu udzielenia odpowiedzi bądź w przypadku zawarcia umowy do przez okres określony przepisami podatkowymi. Dane mogą być udostępniane podmiotom, współpracującym z administratorem w celu realizacji umowy. Dane mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane w imieniu Administratora w zakresie obsługi systemów informatycznych- przy czym takie podmioty przetwarzają dane jako podwykonawcy, na podstawie umowy z Administratorem i wyłącznie zgodnie z jego poleceniami. Każda osoba ma prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, oraz ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu na ich przetwarzanie. Każda osoba ma również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Administratorem (dane kontaktowe powyżej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. W przypadku braku podania danych nie będzie możliwe udzielenie odpowiedzi na przesłaną wiadomość.
Newsletter


Udogodnienia
doświadczeni fachowcy
doświadczeni fachowcy
elastyczne godziny
elastyczne godziny
dogodne formy płatności
dogodne formy płatności
przyjazna obsługa
przyjazna obsługa
gabinet bez barier
gabinet bez barier
dogodna lokalizacja
dogodna lokalizacja
Zostaw swoją opinię!

Odwiedziłeś już Arte Clinic?
Będziemy wdzięczni za pozostawienie opinii o naszej klinice.

Zostaw opinię