508 006 002
ul. Zygmunta Starego 31, Gliwice
Zadzwoń
do nas!
Zadzwoń<br />do nas!
Napisz
do nas!
Napisz<br />do nas!
Gdzie
jesteśmy?
Gdzie<br />jesteśmy?
Peelingi chemiczne Kosmetologia

Peelingi chemiczne


Jeśli chcesz mieć świeżą i promienną cerę, nie ma lepszego sposobu niż peelingi. Walcząc z niedoskonałościami, zapobiegają starzeniu, pomagają też pozbyć się szpecących przebarwień. Są bezkonkurencyjnie odświeżaniu kolorytu cery, pomagają zwężyć pory, zmniejszyć łojotok, leczyć trądzik, likwidować blizny. Sprawiają, ze skóra się przebudowuje, staje się grubsza, gładsza i lepiej napięta. Mają udowodnione działanie odmładzające.

Peelingi medyczne w Arte Clinic


Większość peelingów medyczych możemy wykonywać przez cały rok, pamiętając oczywiście o ochronie przeciwsłonecznej SPF 50,  żeby nie dopuścić do powstawania przebarwień.  Aby docenic skuteczność tego zabiegu, najlepiej wykonywać je w serii. Celem peelingów medycznych nie jest wyłącznie złuszczanie skóry.

Ich nadrzędnym zadaniem jest dostarczenie skórze składników o udowodnionym działaniu leczniczym, przeciwbakteryjnym, zmniejszającym rogowacenie, przeciwzapalnym, nawilżającym i rozjaśniającym. Właśnie dlatego są niezawodnym sposobem na przebarwienia, trądzik i blizny. Zawarte w nich substancje rozluźniają jego powierzchnię struktury a tym samym pozwalają leczniczym substancją zawartym w preparacie przedostać się do skóry właściwej. Tam mogą one zadziałać na całego: stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu, redukują przebarwienia, leczą trądzik.

Stopień intensywności złuszczania naskórka zależy od wykorzystanego do zabiegu preparatu i jego stężenia. Są peelingi powierzchowne, średnio-głębokie i głębokie. W gabinetach medycyny estetycznej wykorzystujemy peelingi o wyższym stężeniu, dlatego peelingi kosmetyczne zwane potocznie „kwasami” są o wiele mniej skuteczne niż peelingi lekarskie. Jeśli zależy Ci na silnym i leczniczym efekcie, wybierz się do gabinetu medycyny estetycznej Arte Clinic.

Przebieg zabiegu


Zabieg jest zazwyczaj krótki, trwa około 40 min. 

W oczekiwaniu na efekt, bezpośrednio po peelingu, skóra może być silnie zaczerwieniona, przesuszona i podrażniona. Stosuj preparaty łagodzące, przyspieszające regenerację skóry. Po kilku dniach naskórek zacznie się złuszczać w  zależności od tego, na jaki peeling się wybrałeś. Złuszczanie czasami jest lekkie i prawie niewidoczne, a czasem naskórek będzie wręcz schodził płatami.

Łuszczenia się skóry nie zawsze możesz ukryć pod makijażem dlatego na peeling najlepiej wybrać się we wtorek lub w środę, wtedy gorszy wygląd przypadnie na weekend. Aby docenic skuteczność tego zabiegu, najlepiej wykonywać je w serii.

Efekty


Efekty peelingów utrzymują się ok. 28 dni, tyle ile trwa naturalny proces przebudowy komórek skóry. Aby peeling był skuteczny powtarzaj go kilka razy w roku, najlepiej na wiosnę i na jesień. Po każdym zabiegu koniecznie jest stosowanie kosmetyków z najwyższym filtrem SPF 50, aby chronić skórę przed przebarwieniami.

Przeciwwskazania do peelingów medycznych:


 • fototerapia skóry
 • krioterapia skóry (do pół roku po terapii)
 • aktywna opryszczka
 • otwarte rany, otarcia, nadżerki (przerwanie ciągłości naskórka)
 • ciąża, okres laktacji
 • ciężka postać trądziku
 • choroby autoimmunologiczne
 • zabiegi chirurgiczne twarzy
 • skłonność do powstawania bliznowców

Pellingi medyczne są szczególnie skuteczne w przypadku:


 • zmian barwnikowych (piegi, ostuda, przebarwienia pozapalne, plamy soczewicowate)
 • uszkodzeń słonecznych, rogowaceń słonecznych
 • zmarszczek, utraty jędrności, wiotkości skóry
 • blizn
 • trądziku zaskórnikowego, grudkowo-krostkowatego
 • rozstępów skórnych
 • zaburzeń rogowacenia skóry (suchość, rogowacenie przymieszkowe)
 

CENNIK USŁUG
dla kosmetologii

sprawdź nasze ceny
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
tel.: 508 006 002

ul. Zygmunta Starego 31, 44-100 Gliwice
Godziny otwarcia pon - pt: 10:00-19:00

TWÓJ PROBLEM
Pomożemy Ci go rozwiązać

poznaj odpowiedzi

Mediraty

Skontaktuj się z nami.
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Administratorem Twoich danych osobowych podanych na Facebooku oraz w komunikatorze kontaktowym jest firma Arte Clinic Małgorzata Warchoł z siedzibą w Gliwicach (44-100), ul. Zygmunta Starego 31/1. Z administratorem można się skontaktować poprzez adres email: kontakt@arteclinic.pl lub pisemnie na adres siedziby wskazany powyżej. Celem przetwarzania danych osobowych jest przygotowanie odpowiedzi na przesłaną wiadomość oraz ewentualne zawarcie umowy i kontakt związany z jej realizacją. Podstawą prawną przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes Administratora oraz w przypadku zawarcia umowy- realizacja umowy. Zebrane dane osobowe będą przechowywane przez okres 3 miesięcy od momentu udzielenia odpowiedzi bądź w przypadku zawarcia umowy do przez okres określony przepisami podatkowymi. Dane mogą być udostępniane podmiotom, współpracującym z administratorem w celu realizacji umowy. Dane mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane w imieniu Administratora w zakresie obsługi systemów informatycznych- przy czym takie podmioty przetwarzają dane jako podwykonawcy, na podstawie umowy z Administratorem i wyłącznie zgodnie z jego poleceniami. Każda osoba ma prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, oraz ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu na ich przetwarzanie. Każda osoba ma również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Administratorem (dane kontaktowe powyżej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. W przypadku braku podania danych nie będzie możliwe udzielenie odpowiedzi na przesłaną wiadomość.
Newsletter


Udogodnienia
doświadczeni fachowcy
doświadczeni fachowcy
elastyczne godziny
elastyczne godziny
dogodne formy płatności
dogodne formy płatności
przyjazna obsługa
przyjazna obsługa
gabinet bez barier
gabinet bez barier
dogodna lokalizacja
dogodna lokalizacja
Zostaw swoją opinię!

Odwiedziłeś już Arte Clinic?
Będziemy wdzięczni za pozostawienie opinii o naszej klinice.

Zostaw opinię