508 006 002
ul. Zygmunta Starego 31, Gliwice
Zadzwoń
do nas!
Zadzwoń<br />do nas!
Napisz
do nas!
Napisz<br />do nas!
Gdzie
jesteśmy?
Gdzie<br />jesteśmy?
REGENERIS. Osocze bogatopłytkowe Medycyna estetyczna

REGENERIS. Osocze bogatopłytkowe


Regeneris, znany również jako wampirzy lifting to nieinwazyjny zabieg regeneracyjny. Czynniki wzrostu wyizolowane z krwi własnej pacjenta pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność, staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe stosowane jest od 2004 roku, a sama technologia znana od ponad 30 lat.

Osocze  stosowane jest więc w terapii regeneracyjnej, nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w chirurgii, stomatologii, ortopedii, w terapii dostawowej oraz dościęgnowej, jak również w przyśpieszaniu procesów gojenia ran.

Regeneris to jednorazowe zestawy do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego, zapewniające jałowość preparatu, stworzone przez szwajcarską firmę RegenLab.

W Arte Clinic do dyspozycji mamy następujące zestawy:


 • RegenACR Classic
 • RegenACR Extra
 • RegenACR Plus One
 • Cellular Matrix

Regeneris. Naturalnie!


Rewitalizacja skóry jest możliwa dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Regeneris działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji tkanek, wspomagają proces angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywują mezenchymalne komórki macierzyste i przede wszystkim pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu.

Regeneris świetnie wpisuje się w trend naturalnej medycyny estetycznej, ostatnio coraz bardziej promowanej i ekologicznej drogi do utrzymania naturalnego piękna. Metoda bazuje całkowicie na zdolności organizmu do samoczynnej regeneracji.

Doskonałe efekty rewitalizacji skóry uzyskujemy, stosując PRP jako mezoterapię, maskę i wypełnianie zmarszczek. Efektem tego jest rewitalizacja skóry, wygładzenie, ujednolicenie kolorytu, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości orazremodeling włókien kolagenowych.

Ponieważ wszystkie elementy składowe otrzymywane w PRP są pochodzenia autologicznego – pobierane bezpośrednio przed zabiegiem od pacjenta, ryzyko powstania miejscowej reakcji immunologicznej, nietolerancji, alergii jest właściwie wykluczone.

Zabieg w Arte Clinic


Zabieg osoczem bogatopłytkowym może być wykonywany przez cały rok, także latem, słońce nie jest przeciwwskazaniem, a osocze możemy stosować w terapiach łączonych z innymi zabiegami, jak np. Dermapen.

Regeneris działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które:

 • pobudzają procesy regeneracji tkanek
 • wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
 • aktywują mezenchymalne komórki macierzyste
 • pobudzają komórki do tworzenia nowego kolagenu

Jak wygląda zabieg w Arte Clinic?


Zabieg jest podzielony jest na 3 fazy:
1. Pobranie krwi (8-16 ml krwi).
2. Odwirowanie w specjalistycznej wirówce.
3. Podanie osocza bogatopłytkowego/fibryny w postaci zabiegu mezoterapii lub za pomocą technik linijnych.

Zazwyczaj osocze bogatopłytkowe podaje się pacjentowi w formie:

 • mezoterapii - 1 zabieg co 2 do 6 tygodni, minimum 2 zabiegi w serii, może być konieczne nawet 5 zabiegów,
 • wypełnienia - 2 zabiegi co 3 tygodnie,
 • maski - jako pojedynczy zabieg – przyspiesza proces gojenia, jest zalecana po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, pilingach, zabiegach z użyciem lasera, Dermapen,
 • kuracji cyklicznej - 1-3 razy na rok w serii.

Ostateczną decyzję o sposobie podania PRP podejmuje lekarz po konsultacji z Pacjentem.

Wskazania do zastosowania osocza bogatopłytkowego:

 • rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni
 • korekcja zmarszczek i fałd
 • regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej
 • nadmierne wypadanie włosów
 • włosy zniszczone, pozbawione blasku, wypadające
 • wypełnienie blizn potrądzikowych
 • polecany dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii

Regeneris przeciwskazania do zabiegu

 • choroby krwi
 • nowotwory
 • ciąża i karmienie piersią
 • przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna)

Działanie Regeneris


Najważniejszą rolę w procesie regeneracyjnym odgrywają uwolnione w płytkach krwi czynniki wzrostu. Znamy około 1500 aktywnych protein zawartych w płytkach krwi. Najważniejsze z nich to:

 • Transformujący czynnik wzrostu-beta, TGF-b – wspomaga więź międzykomórkową, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, nadaje skórze jędrność i elastyczność, działa przeciwzapalnie.
 • Płytkowy czynnik wzrostu PDGF – stymuluje różnicowanie i podziały komórek, wzrost drobnych naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych. Wpływa na odtwarzanie tkanek, a tym samym odbudowę skóry.
 • Naskórkowy czynnik wzrostu EGF – stymuluje wzrost i różnicowanie komórek, tworzenie naczynek krwionośnych oraz formowanie kolagenu.
 • Czynnik wzrostu Fibroblastów FGF – odpowiada za powstawanie nowych naczyń krwionośnych oraz wspomaga proces podziału i różnicowania komórek.
 • Czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego VEGF – aktywuje mikrokrążenie, wpływa na tworzenie nowych naczyń krwionośnych, odgrywa kluczową rolę w zdrowieniu komórek po urazie.
 • Insulinopodobny czynnik wzrostu IGF – reguluje fizjologię w każdym typie tkanki.

Osocze bogatopłytkowe poza posiadającymi zdolności regeneracyjne płytkami krwi, zawiera także sole mineralne, kwasy tłuszczowe, hormony oraz witaminy A, D, E, i K. PRP dzięki swoim właściwościom  nie tylko sprzyja rewitalizacji skóry nawet w tak trudnych miejscach, jak okolice oczu lub szyi, ale też poprzez pobudzenie mechanizmów ochronnych czyni ją bardziej odporną na działanie promieni UV.

Po zabiegu


 • Należy unikać wszelkich ekspozycji słonecznych, a także przynajmniej przez dobę basenu, sauny i siłowni.
 • Nie zaleca się używania jakichkolwiek preparatów zawierających wysokie stężenie składników oraz kwasów.

Choć proces odbudowy tkanek rozpoczyna się już po 48 godzinach od zakończenia zabiegu, to pierwsze efekty zauważalne są dopiero po około 14 dniach do miesiąca. W zależności od indywidualnych predyspozycji, stylu życia, a także stosowanych bezpośrednio po zabiegu procesów pielęgnacyjnych własnej skóry, efekty utrzymują się od 6-12 miesięcy.

Poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek uzyskujemy po wykonaniu trzech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy.

Zgodnie z naturą!


Niezwykle istotnym, w przypadku zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego, jest zachowanie naturalnego wyglądu twarzy i naturalnej mimiki.Twarz powoli i systematycznie odzyskuje młodzieńczą świeżość i blask. Ponieważ proces przebiega na przestrzeni czasu, trudno otoczeniu znaleźć przyczyny tych zmian po tych zabiegach.

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Jeśli chce się jednak na długo zachować młody i atrakcyjny wygląd to lepiej nie czekać na odmładzanie do momentu, kiedy skóra wyraźnie się zestarzeje, straci swą elastyczność, skóra twarzy zacznie „opadać” i pojawią się zmarszczki.

Osoby młode z uwagi na sprawne jeszcze mechanizmy naprawcze, a tym samym szybką możliwość regeneracji wymagają znacznie mniejszej ilości zabiegów aniżeli osoby starsze, u których wystąpiły już określone zmiany, a procesy naprawcze postępują wolniej. U osób poniżej 35 roku życia zabieg ten wystarczy wykonać raz na 12-24 miesięcy. Jest to działanie profilaktyczne, mające na celu rewitalizację skóry.

U osób w przedziale wiekowym między 35-45 rokiem życia, zabieg powinien być powtórzony po około 9-12 miesiącach. Osoby jeszcze bardziej dojrzałe powinny poddać się kolejnym zabiegom z użyciem PRP mniej więcej po 3, 9 i 18 miesiącach od pierwszego zabiegu. Granice mogą być płynne, dlatego że każdy organizm jest inny.

Popularne zabiegi w Arte Clinic z użyciem osocza bogatopłytkowego


REGENERIS - MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY

Dla  pacjentom borykającym się z problemem przerzedzonych włosów przychodzi prosty i bezpieczny zabieg mezoterapii skóry głowy. Obszary objęte łysieniem są ostrzykiwane preparatem uzyskanym z osocza bogatopłytkowego, dzięki czemu uwolnione z płytek krwi czynniki wzrostu aktywują komórki macierzyste mieszków włosowych. W praktyce przyczynia się to do stymulacji odrastania włosów – wyraźnie gęstszych i mocniejszych. Proces odrastania trwa około 3 miesięcy.

Jedynym dyskomfortem, jaki pacjent może odczuwać po zabiegu, jest zwiększone napięcie skóry głowy w miejscach iniekcji. Na skórze mogą też pojawić się drobne ślady po nakłuwaniu igłą, lekkie zaczerwienienia lub obrzęk. Wszystkie te objawy ustępują najpóźniej do dwóch tygodni.

Zaleca się przeprowadzenie pełnej terapii w postaci trzech zabiegów, w odstępach 2 miesięcy. Metodę tę stosuje się jednak wyłącznie wtedy, gdy nie doszło jeszcze do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych. W przypadku włosów – widoczne zagęszczenie, a także poprawę ich kondycji można zauważyć już po dwóch zabiegach.

W praktyce wykorzystujemy dwa typy zestawów RegenACR Classic lub RegenACR Extra.

REGENERIS + DERMAPEN

Dzięki zastosowaniu łącznie obu metod uzyskujemy szybsze gojenie, skrócenie okresu rekonwalescencji, zmniejszenie ryzyka powikłań, zwiększenie zagęszczenia skóry i jej napięcia oraz zwiększoną redukcję zmarszczek, przebarwień, blizn i porów.

 

 

CENNIK USŁUG
dla zabiegów medycyny estetycznej

sprawdź nasze ceny
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
tel.: 508 006 002

ul. Zygmunta Starego 31, 44-100 Gliwice
Godziny otwarcia pon - pt: 10:00-19:00

TWÓJ PROBLEM
Pomożemy Ci go rozwiązać

poznaj odpowiedzi

Mediraty

Skontaktuj się z nami.
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Administratorem Twoich danych osobowych podanych na Facebooku oraz w komunikatorze kontaktowym jest firma Arte Clinic Małgorzata Warchoł z siedzibą w Gliwicach (44-100), ul. Zygmunta Starego 31/1. Z administratorem można się skontaktować poprzez adres email: kontakt@arteclinic.pl lub pisemnie na adres siedziby wskazany powyżej. Celem przetwarzania danych osobowych jest przygotowanie odpowiedzi na przesłaną wiadomość oraz ewentualne zawarcie umowy i kontakt związany z jej realizacją. Podstawą prawną przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes Administratora oraz w przypadku zawarcia umowy- realizacja umowy. Zebrane dane osobowe będą przechowywane przez okres 3 miesięcy od momentu udzielenia odpowiedzi bądź w przypadku zawarcia umowy do przez okres określony przepisami podatkowymi. Dane mogą być udostępniane podmiotom, współpracującym z administratorem w celu realizacji umowy. Dane mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane w imieniu Administratora w zakresie obsługi systemów informatycznych- przy czym takie podmioty przetwarzają dane jako podwykonawcy, na podstawie umowy z Administratorem i wyłącznie zgodnie z jego poleceniami. Każda osoba ma prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, oraz ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu na ich przetwarzanie. Każda osoba ma również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Administratorem (dane kontaktowe powyżej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. W przypadku braku podania danych nie będzie możliwe udzielenie odpowiedzi na przesłaną wiadomość.
Newsletter


Udogodnienia
doświadczeni fachowcy
doświadczeni fachowcy
elastyczne godziny
elastyczne godziny
dogodne formy płatności
dogodne formy płatności
przyjazna obsługa
przyjazna obsługa
gabinet bez barier
gabinet bez barier
dogodna lokalizacja
dogodna lokalizacja
Zostaw swoją opinię!

Odwiedziłeś już Arte Clinic?
Będziemy wdzięczni za pozostawienie opinii o naszej klinice.

Zostaw opinię