508 006 002
ul. Zygmunta Starego 31, Gliwice
Zadzwoń
do nas!
Zadzwoń<br />do nas!
Napisz
do nas!
Napisz<br />do nas!
Gdzie
jesteśmy?
Gdzie<br />jesteśmy?
Mezoterapia - profilaktyka starzenia Medycyna estetyczna

Mezoterapia - profilaktyka starzenia


Mezoterapia Gliwice - jeśli szukasz zabiegu w tym mieście, zapraszamy do Arte Clinic.

Zabieg polecany są przede wszystkim osobom, które chcą odmłodzić twarz lub wybrane okolice ciała, zredukować oznaki starzenia, poprawić jakość oraz kondycję skóry. Mezoterapia jest bezkonkurencyjna w dostarczaniu odżywczych substancji prosto do głębokich warstw skóry, czyli tam, gdzie zadziała najbardziej.

Ulubiony zabieg medycyny estetycznej większości Polek, co potwierdzają opinie naszych Pacjentek. Zapewnia zadbaną, świetnie nawilżoną skórę, a powtarzany regularnie sprawi, że będzie starzała się wolniej.

Co to jest mezoterapia?


Mezoterapia to tak naprawdę nazwa techniki podania preparatu. Jest nazywana również intradermoterapią i polega na ostrzykiwaniu skóry miejsce przy miejscu aktywnymi substancjami. Takie ukłucia są dla niej bardzo korzystne, bo stymulują ją do regeneracji, a tym samym do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. A dzięki temu skóra młodnieje. W mezoterapii wykorzystuje się gotowe preparaty, które zawierają substancje rewitalizujące i regenerujące znakomicie działające na odżywanie naszej skóry.

Metody


 • Metod mezoterapii jest wiele. Najpopularniejsza to śródskórna, wykonywana strzykawką o króciutkiej (zaledwie 2-3 mm) i cieniutkiej igle. Lekarz nakłuwa nią skórę, pozostawiając w niej drobne grudki – depozytu kwasu hialuronowego. Będą one widoczne, ale wchłoną się w ciągu kilki dni.
 • Jeśli zależy Ci, aby od razu po zabiegu wrócić do codziennych aktywności, wybierz metodę nappage. Lekarz ostrzyknie ci skórę, tak szybko naciskając na tłoczek strzykawki, że nie pozostawi w niej grudek preparatu.
 • Gdy z kolei Twoja skóra stała się odrobinę wiotka, najlepsza będzie metoda liniowa. Lekarz wykona liczne, głębokie śródskórne zastrzyki, a preparat będzie pompował w momencie wycofywania igły. Tym samym pozostawi w skórze jego podłużne depozyty przypominające nici, które zadziałają ujędrniająco.
 • Mikrosiateczkę z kwasu hialuronowego można też stworzyć, podając preparat do mezoterapii za pomoca kaniuli. Ta metoda pozwala na uniknięcie szpeczących siniaczków.
 • Jest wreszcie mesogun, czyli specjalny pistolet do mezoterapii, idealne rozwiązane dla wszystkich, którzy mdleją na widok strzykawki. Dokładnie dozuje ilość podawanej substancji oraz kontroluje głębokość jej podania. Zabieg staje się dzięki temu mniej bolesny.

Przebieg zabiegu


Zabieg wykonywany jest po znieczuleniu skóry specjalnym kremem. By był w pełni komfortowy, może to zająć nawet godzinę, potem lekarz przystąpi do działania, ostrzykując skórę wybraną przez siebie metodą. Pierwsze ukłucia nie będą bolesne. Każde kolejne - coraz bardziej odczuwalne. W zależności od techniki podania ślady na skórze będą mniej lub bardziej widoczne. Mogą pojawić się na niej wypukłe bąbelki przypominające kropelki wody, które wchłoną się po kilku dniach. Sianiaki pojawiają się często, zwłaszcza jeśli masz do nich tendencję. Smaruj skórę maścią z arniką, a znikną wcześniej.

Kokatajl na życzenie


Kokatjli do mezoterapii jest obecnie mnóstwo. Większość z nich zawiera nieusieciowany kwas hialuronowy. Co to oznacza? Że nie ma właściwości wolumetrycznych, a jedynie nawilżające. Dzięki temu nie daje efektu wypełnienia, a jednocześnie jest przez skórę bardzo szybko metabolizowany – nawet w ciągu 48 h. Właśnie dlatego zabiegi mezoterapii często się powtarza i wykonuje w serii. Najlepiej poddać się sześciu, co dwa tygodnie. Potem wystarczy zabieg przypominający, raz na trzy tygodnie.

Oprócz kwasu hialuronowego w składzie koktajli znajdują się inne substancje stymulujące skórę: witaminy, antyoksydanty, aminokwasy, glicerol, ruszczyk i kofeina. Są też preparaty częściowo usieciowane, które zapewniają trwalszy i intensywniejszy efekt.

W Arte Clinic proponujemy: mezoterapię igłową, mezoterapię mikroigłową, mezoterapię mikroigłową. Dużą popularnością w Arte Clinic cieszą się zabiegi mezoterapii skóry głowy (mezoterapia igłowa głowy). Przeprowadzamy również mezoterapię osoczem.

Preparaty do mezoterapii oraz ceny dostępne w Arte Clinic zobacz tu

Przeciwwskazania


Choć mezoterapii mogą poddawać się już 20-latki, są czynniki, które absolutnie wykluczają możliwość skorzystania z tego zabiegu. Przede wszystkim ciąża, ale także choroby autoimmunologiczne i czynne infekcje. Jeśli przyjmujesz leki obniżające krzepliwość krwi, albo masz bardzo płytko unaczynioną skórę, lub z podatnością do powstawania bliznowców, również powinnaś unikać tego typu zabiegów. Dwa dni przed zabiegiem nie bierz aspiryny, która zwiększa ryzyko siniaków. Możesz za to wzmocnić naczynia krwionośne, smarując skórę maścią z witaminą K. W przypadku zakażenia wirusem opryszczki, Heviran przed i po zabiegu to absolutna konieczność.

Wskazania do zabiegu


 • poprawa i odmłodzenie wyglądu skóry
 • redukcja zmarszczek i przebarwień
 • poprawa/odmłodzenie owalu twarzy
 • poprawa elastyczności i napięcia skóry
 • leczenie rozstępów i blizn
 • leczenie cellulitu
 • leczenie wypadania włosów (mezoterapia skóry głowy)

Jeśli poszukujesz mezoterapii w Gliwicach, nasz gabinet zapewni Ci najlepsze zabiegi.

CENNIK USŁUG
dla zabiegów medycyny estetycznej

sprawdź nasze ceny
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
tel.: 508 006 002

ul. Zygmunta Starego 31, 44-100 Gliwice
Godziny otwarcia pon - pt: 10:00-19:00

TWÓJ PROBLEM
Pomożemy Ci go rozwiązać

poznaj odpowiedzi

Mediraty

Skontaktuj się z nami.
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Administratorem Twoich danych osobowych podanych na Facebooku oraz w komunikatorze kontaktowym jest firma Arte Clinic Małgorzata Warchoł z siedzibą w Gliwicach (44-100), ul. Zygmunta Starego 31/1. Z administratorem można się skontaktować poprzez adres email: kontakt@arteclinic.pl lub pisemnie na adres siedziby wskazany powyżej. Celem przetwarzania danych osobowych jest przygotowanie odpowiedzi na przesłaną wiadomość oraz ewentualne zawarcie umowy i kontakt związany z jej realizacją. Podstawą prawną przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes Administratora oraz w przypadku zawarcia umowy- realizacja umowy. Zebrane dane osobowe będą przechowywane przez okres 3 miesięcy od momentu udzielenia odpowiedzi bądź w przypadku zawarcia umowy do przez okres określony przepisami podatkowymi. Dane mogą być udostępniane podmiotom, współpracującym z administratorem w celu realizacji umowy. Dane mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane w imieniu Administratora w zakresie obsługi systemów informatycznych- przy czym takie podmioty przetwarzają dane jako podwykonawcy, na podstawie umowy z Administratorem i wyłącznie zgodnie z jego poleceniami. Każda osoba ma prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, oraz ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu na ich przetwarzanie. Każda osoba ma również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Administratorem (dane kontaktowe powyżej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. W przypadku braku podania danych nie będzie możliwe udzielenie odpowiedzi na przesłaną wiadomość.
Newsletter

Udogodnienia
doświadczeni fachowcy
doświadczeni fachowcy
elastyczne godziny
elastyczne godziny
dogodne formy płatności
dogodne formy płatności
przyjazna obsługa
przyjazna obsługa
gabinet bez barier
gabinet bez barier
dogodna lokalizacja
dogodna lokalizacja
Zostaw swoją opinię!

Odwiedziłeś już Arte Clinic?
Będziemy wdzięczni za pozostawienie opinii o naszej klinice.

Zostaw opinię