508 006 002
ul. Zygmunta Starego 31, Gliwice
Zadzwoń
do nas!
Zadzwoń<br />do nas!
Napisz
do nas!
Napisz<br />do nas!
Gdzie
jesteśmy?
Gdzie<br />jesteśmy?
Lipoliza iniekcyjna (intralipoterapia) Medycyna estetyczna

Lipoliza iniekcyjna (intralipoterapia)


Lipoliza iniekcyjna, a tak naprawdę intralipoterapia to technika iniekcyjnego usuwania miejscowo nagromadzonej  tkanki tłuszczowej. Nie jest metodą odchudzania, a jedynie modelowania sylwetki. Stanowi doskonałą alternatywę dla tych wszystkich, którzy z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej odczuwają dyskomfort.

Zabieg przeznaczony jest dla osób stosunkowo szczupłych z niewielkim, lokalnym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, którego trudno się pozbyć się przy pomocy intensywnych ćwiczeń i diety. Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z prawidłową wagą lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu - zwłaszcza w przypadku takich miejscowych otłuszczeń u kobiet jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń.

W Arte Clinic proponujemy  trzy peparaty: Celluform Plus, Aqualyx, Dermahell LL


CELLUFORM PLUS

Jest preparatem dedykowanym do rozpuszczania tłuszczu podbródkowego. W jego składzie znajduje się roztwór kwasu dezokycholowego(10mg/ml), który indukuje adipocytolizę  i wyciąg z arniki górskiej. Kwas dezoksycholowy działa jak mydło, rozpuszcza komórki tłuszczowe i tłuszcz w nich zawarty. Prowadzi do reorganizacji skóry, w wyniku czego uzyskujemy efekt liftingu i biostymulacji. Arnika górska ma działanie przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe, przeciwbólowe oraz stymuluje krążenie krwi, przyśpiesza resorbcję ewentualnych siniaków.

Zwykle pojedynczy zabieg jest wystarczający, w przypadku nagromadzenia dużej ilości tkankitłuszczowej może być potrzeba dodatkowej iniekcji po 30-45 dniach od pierwszego zabiegu.

AQUALYX

Aqualyx to dziś jedyny na świecie zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a technika intralipoterapii została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej. Aqualyx to niechirurgiczna alternatywa liposukcji.  Pamiętaj! Aqualyx nie zastępuje liposukcji. Jest zabiegiem znacznie łagodniejszym, wyróżnia się nieoperacyjnym postępowaniem, znacznie mniejszą urazowością dla organizmu i nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania.

Aqualyx to roztwór niezawierający fosfatydylocholiny, w którym głównymi substancjami działającymi na komórkę tłuszczową  są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową, zachodzi proces adipocytolizy. Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

Przebieg zabiegu


Przed zabiegiem lekarz zbiera wywiad dotyczący chorób aktualnych i przebytych ,wykonuje pomiary grubości fałdu tłuszczowego  i zaznacza pisakiem okolicę poddaną zabiegowi. Zabieg polega na podaniu preparatu Aqualyx bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje. Wstrzykiwany preparat zawiera w swoim składzie dodatkowo substancje znieczulającą. Cała procedura trwa do 30 min. Po zabiegu w miejscu iniekcji możliwe jest wystąpienie obrzęku, punktowych zasinień, czasowej tkliwości oraz rumień. Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania w domu.

Po zabiegu możliwe są objawy uboczne w postaci zaczerwienienia skóry, obrzęku, siniaków, uczucia dyskomfortu w miejscu podania, świądu oraz pieczenia. Objawy te ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. Aby osiągnąć zadowalający efekt trzeba wykonać od 2 – 4 zabiegów, a między nimi należy zachować 3 – 6 tygodniowe odstępy.

Wskazania do lipolizy iniekcyjnej:


 • podwójny podbródek
 • nadmiar tkanki tłuszczowej z dolnych części policzków
 • fałdy brzuszne
 • nadmiar tkanki na pośladkach, udach i biodrach
 • zbędna tkanka tłuszczowa w okolicach pach i kolan
 • konieczność modelowania okolic tricepsu
 • likwidacja tłuszczaków
 • odtłuszczanie karku
 • ginekomastia męska
 • fałdy tłuszczu na plecach
 • nieproporcjonalnie rozłożona tkanka tłuszczowa

Przeciwwskazania do zabiegu:


 • ostre choroby nerek i wątroby,
 • cukrzyca,
 • choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie leków rozrzedzających krew.
 • choroby tarczycy: Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero.
 • zabiegów nie wykonuje się również u ciężarnych oraz kobiet karmiących piersią
 
DERMAHEAL LL

Dermaheal LL to pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej preparat do mezoterapii igłowej o działaniu lipolitycznym i antycellulitowym. Skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe i rozbija cellulit. Działa detoksykująco i wygładzająco. Napina skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i sprężystą. Wzmacnia elastyczność skóry i poprawia jej kondycję. Może być stosowany na całe ciało, a także przy redukcji podbródka, przywracając napięty owal twarzy Główne wskazania do zastosowania preparatu Dermaheal LL to leczenie cellulitu oraz miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej.Dermaheal LL zawiera w swoim składzie L-karnitynę, fosfatydylocholinę, peptydy, aminokwasy, witaminy i minerały.

 

Cennik


Cena zabiegu uzależniona od ilości użytego preparatu. W trakcie konsultacji lekarskiej, po ocenie obszaru skóry i ilości tkanki tłuszczowej można uzyskać dokładniejszą wycenę.

 

CENNIK USŁUG
dla zabiegów medycyny estetycznej

sprawdź nasze ceny
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
tel.: 508 006 002

ul. Zygmunta Starego 31, 44-100 Gliwice
Godziny otwarcia pon - pt: 10:00-19:00

TWÓJ PROBLEM
Pomożemy Ci go rozwiązać

poznaj odpowiedzi

Mediraty

Skontaktuj się z nami.
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Administratorem Twoich danych osobowych podanych na Facebooku oraz w komunikatorze kontaktowym jest firma Arte Clinic Małgorzata Warchoł z siedzibą w Gliwicach (44-100), ul. Zygmunta Starego 31/1. Z administratorem można się skontaktować poprzez adres email: kontakt@arteclinic.pl lub pisemnie na adres siedziby wskazany powyżej. Celem przetwarzania danych osobowych jest przygotowanie odpowiedzi na przesłaną wiadomość oraz ewentualne zawarcie umowy i kontakt związany z jej realizacją. Podstawą prawną przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes Administratora oraz w przypadku zawarcia umowy- realizacja umowy. Zebrane dane osobowe będą przechowywane przez okres 3 miesięcy od momentu udzielenia odpowiedzi bądź w przypadku zawarcia umowy do przez okres określony przepisami podatkowymi. Dane mogą być udostępniane podmiotom, współpracującym z administratorem w celu realizacji umowy. Dane mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane w imieniu Administratora w zakresie obsługi systemów informatycznych- przy czym takie podmioty przetwarzają dane jako podwykonawcy, na podstawie umowy z Administratorem i wyłącznie zgodnie z jego poleceniami. Każda osoba ma prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, oraz ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu na ich przetwarzanie. Każda osoba ma również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Administratorem (dane kontaktowe powyżej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. W przypadku braku podania danych nie będzie możliwe udzielenie odpowiedzi na przesłaną wiadomość.
Newsletter


Udogodnienia
doświadczeni fachowcy
doświadczeni fachowcy
elastyczne godziny
elastyczne godziny
dogodne formy płatności
dogodne formy płatności
przyjazna obsługa
przyjazna obsługa
gabinet bez barier
gabinet bez barier
dogodna lokalizacja
dogodna lokalizacja
Zostaw swoją opinię!

Odwiedziłeś już Arte Clinic?
Będziemy wdzięczni za pozostawienie opinii o naszej klinice.

Zostaw opinię