508 006 002
ul. Zygmunta Starego 31, Gliwice
Zadzwoń
do nas!
Zadzwoń<br />do nas!
Napisz
do nas!
Napisz<br />do nas!
Gdzie
jesteśmy?
Gdzie<br />jesteśmy?
Kwas hialuronowy – naturalnie przeciw starzeniu Medycyna estetyczna

Kwas hialuronowy – naturalnie przeciw starzeniu


Jeśli poszukujesz zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego w Gliwicach - polecamy nasz gabinet.

Jego znaczenie dla wyglądu skóry jest... nieocenione. Odpowiada za nawilżenie, sprężystość i jej młody wygląd. Posiada niezwykłe właściwości wiązania wody, odpowiada za produkcję kolagenu i elastyny.  Choć natura poskąpiła nam stałej, wysokiej produkcji kwasu hialuronowego w każdym wieku - zostawiła przepis.

Kwas hialuronowy to polisacharyd – cukier złożony, naturalnie występujący w skórze człowieka, ale i we wszystkich organizmach żywych. Jego produkcja w organizmie rozpoczyna się już z początkiem życia. Właśnie wtedy nasza skóra posiada go najwięcej. I jest wtedy najpiękniejsza.

Wraz z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego wyraźnie spowalnia. W okolicach 40. roku życia nasz organizm produkuje go już o połowę mniej niż na początku. Zmniejsza się poziom nawilżenia skóry, włókna kolagenowe tracą elastyczność, a ich liczba ulega zmniejszeniu. To właśnie tu tkwi bezpośrednia przyczyna powstawania zmarszczek.

Przepis od natury


Choć natura poskąpiła nam stałej, wysokiej produkcji kwasu hialuronowego w każdym wieku, zostawiła przepis. I z tego przepisu współczesna nauka znakomicie potrafi korzystać. Za naturą nauczyła się dziś tworzyć kwas hialuronowy jako preparat syntetyczny, otrzymywany w wyniku fermentacji bakterii. Zalicza się go do najbardziej bezpiecznych, ponieważ należy do grupy związków mających identyczną budowę chemiczną – zarówno u bakterii, jak i u człowieka.

Dzięki łaskawości natury i współczesnej medycynie estetycznej możemy dziś opóźnić procesy starzenia. I na dłużej zachować młodość.

Materiał dla artysty


Dziś w rękach prawdziwego specjalisty kwas hialuronowy staje się materiałem do twórczej pracy. Pozwala nie tylko wypełniać bruzdy i zmarszczki, ale modelować twarz, przywracać jej naturalne proporcje, modelować nos, okolice ust, oczu i brody, poprawiać linię żuchwy, podnosić linie brwi, zmniejszyć cienie pod oczami. Poprawia też wygląd i jakość skóry na dłoniach, łokciach, szyi czy dekolcie. Efektem tych zabiegów ma być odmłodzona skóra i naturalny wygląd.

Zgodnie z życzeniem natury.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego w Arte Clinic


Zabiegi z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego mają głównie za zadanie wypełnienie zmarszczek i fałdów, przywrócenie objętości tkanek, nawilżenie i uwypuklenie ust, korekcję kształtu twarzy, poprawę nawilżenia i napięcia skóry. Preparaty stosowane w Arte Clinic  wybieramy niezwykle starannie, ze zwróceniem największej uwagi na ich bezpieczeństwo oraz efekty, które potwierdzają nasi pacjenci.

W medycynie estetycznej od dawna nie stosuje się już trwałych preparatów. Wszystkie bez wyjątku są wchlanialne, a tym samym ich efekty są odwracalne. Czas ich utrzymywania się w skórze zależy od wykorzystywanej substancji. Najpopularniejsze preparaty to te na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. Dzięki swoim zdolnościom przyciągania cząsteczek wody kwas hialuronowy zwiększa w skórze swoją objętośći silnie ja nawilża. A to nie tylko wypełnia zmarszczki, lecz także poprawia jej jakość.

W zależności od stopnia usieciowienia i technologii zastosowanej w danym produkcie, a także tempa metabolizmu danej osoby wypełniacz będzie się utrzymywał w skórze od 8 miesięcy do półtora roku.

Wskazania m.in.:


 • wypełnienie zmarszczek i fałdów (między brwiami, wokół oczu, na czole oraz fałdów nosowo-wargowych i wargowo-żuchwowych)
 • wolumetria, czyli przywracanie utraconej objętości twarzy oraz poprawa jej zarysu
 • modelowanie twarzy (np. poprawa kształtu nosa, płatków uszu)
 • powiększanie i modelowanie ust (kwas hialuronowy - usta)
 • redukcja blizn potrądzikowych
 • rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk

Przeciwskazania


 • uczulenia na kwas hialuronowy
 • nowotwory
 • aktywne zakażenia
 • cukrzyca
 • tendencje do powstawania bliznowców
 • choroby autoimmunologiczne
 • ciąża i okres karmienia

Jeśli szukasz zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego w Gliwicach, nasz gabinet zapewni Ci najlepsze rozwiązania. Nasze ceny są konkurencyjne, a opinie Pacjentek potwierdzają wysoką jakość naszych zabiegów.

CENNIK USŁUG
dla zabiegów medycyny estetycznej

sprawdź nasze ceny
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
tel.: 508 006 002

ul. Zygmunta Starego 31, 44-100 Gliwice
Godziny otwarcia pon - pt: 10:00-19:00

TWÓJ PROBLEM
Pomożemy Ci go rozwiązać

poznaj odpowiedzi
Newsletter


Udogodnienia
doświadczeni fachowcy
doświadczeni fachowcy
elastyczne godziny
elastyczne godziny
dogodne formy płatności
dogodne formy płatności
przyjazna obsługa
przyjazna obsługa
gabinet bez barier
gabinet bez barier
dogodna lokalizacja
dogodna lokalizacja
Zostaw swoją opinię!

Odwiedziłeś już Arte Clinic?
Będziemy wdzięczni za pozostawienie opinii o naszej klinice.

Zostaw opinię