508 006 002
ul. Zygmunta Starego 31, Gliwice
Zadzwoń
do nas!
Zadzwoń<br />do nas!
Napisz
do nas!
Napisz<br />do nas!
Gdzie
jesteśmy?
Gdzie<br />jesteśmy?
Zmarszczki mimiczne - toksyna botulinowa Medycyna estetyczna

Botoks -  usuwanie zmarszczek botoxem


Wśród tych, co nie próbowali, nadal budzi obawy, za to kto raz go zrobi, zakochuje się bez pamięci. Potrafi całkowicie wygładzić zmarszczki.  Koi wiele (nie tylko!) kobiecych bolączek. Nie ma sensu ani z nim czekać, ani się go bać. Mowa o botoksie.

Botoks to potoczna nazwa zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej – oczyszczonego białka produkowanego przez bakterię Clostridium botulinum. Proteina ta podana do mięśnia blokuje na pewien czas przekazywanie sygnału chemicznego wywołującego skurcz mięśnia, odpowiedzialnego  za powstanie zmarszczek mimicznych. Tym samym mięśnie rozprostowują się, skóra wygładza, a zmarszczki znikają. Efekt jest czasowy i utrzymuje się 3-6 miesięcy. Potem zabieg można powtórzyć.

Masz intensywną mimikę? Botoks jest dla Ciebie.


Wbrew obiegowym opiniom zabiegi można rozpocząć nawet przed 30-tką, gdy zmarszczki nie są jeszcze zarysowane. Wtedy botoks zadziała profilaktycznie. Podany w mięśnie mimiczne jednocześnie odzwyczai od niekontrolowanego marszczenia czoła czy brwi. Gdy przestanie działać, będziesz te ruchy wykonywała w dużo mniejszym zakresie. Jeśli zmarszczki mimiczne już są, zabieg z wykorzystaniem botoksu zrelaksuje je i czasowo wygładzi.

Pamiętaj, że botoksu nigdy nie stosujemy do powiększania ust.

Przebieg zabiegu


Trwa krótko i nie jest specjalnie bolesny, często nie wymaga żadnego znieczulenia. Ukłucia przypominają ugryzienie komara, ale dla zwiększenia komfortu można je obłożyć lodem. Przed zabiegiem lekarz poprosi Cię o zrobienie kilku grymasów, by sprawdzić, gdzie pojawiają się zmarszczki i jak pracuje Twoja twarz. Potem wstrzyknie toksynę botulinową w kilka wybranych punktów.

Przez najbliższych kilka godzin unikaj schylania się, zrezygnuj też przez co najmniej dobę z intensywnych ćwiczyć, sauny i siłowni. Efekt zabiegu nie jest natychmiastowy. Będzie się pojawiał stopniowo w ciągu najbliższych kilku dni (od 3 do 7). Ostateczny efekt utrwali się po dwóch tygodniach.

Jak często poddawać się zabiegowi? Nie za często, by organizm nie przyzwyczaił się do działania toksyny (to sprawia, że rezultaty są z czasem coraz słabsze i mniej trwałe). Optymalnie botoks powinno się wykonywać raz na 3-6-8 miesięcy.

Nieruchoma twarz to błąd w sztuce


Jeśli obawiasz się efektów sztuczności i nieruchomej twarzy, możemy Cię uspokoić, że taki rezultat jest dziś przez większość lekarzy uznawany za błąd w sztuce. Twarz ma wyglądać na wypoczętą i zrelaksowaną, a czoło chociaż w mniejszym zakresie powinno się poruszać. Odpowiednio podany botoks może dodatkowo sprawić, że brwi subtelnie się uniosą, a tym samym na jakiś czas zniwelowany zostanie problem lekko opadających powiek.

Botoks w leczeniu nadpotliwości? Tak.


Jeśli Twoim problemem są wiecznie wilgotne dłonie czy stopy lub mokre plamy pod pachami, zmożesz zdecydować się na ostrzyknięcie problematycznych partii botoksem. Na kilka miesięcy toksyna zablokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły potowe. Więcej o leczeniu natpotliowści znajdziesz tu.

 

Działa na różne problemy i bolączki - wskazania do botoksu


 • kurze łapki
 • lwie bruzdy (zmarszczki między brwiami)
 • zmarszczki poprzeczne czoła,
 • tzw. zmarszczki palacza (zmarszczki nad górną wargą)
 • uśmiech dziąsłowy
 • uniesienie kącików ust
 • ukośna zmarszczka na górnej części nosa
 • podniesienie opadającego czubka nosa
 • drobne zmarszczki na brodzie
 • podniesienie opadających powiek
 • złagodzenie bruzd na szyi i dekolcie
 • zmniejszenie nadpotliwości
 • wyszczuplenie twarzy
 • złagodzenie bruksizmu (zgrzytanie zębami)

Nie tylko na zmarszczki


Czasami lekarze podają botox poza wskazaniami producenta. Są to tak zwane wskazania off-label. Botoksem można zniwelować uśmiech zębowy (podając kropelkę botoksu nad górną wargę) albo nocne zgrzytanie zębów (rozluźniając botoksem żuchwę), zniwelować tak zwane bunny smile, czyli tendencję do marszczenia nosa przy uśmiechu. Amerykański psychiatra Eric Finzi podaje zaś toksynę pacjentom chorym na depresję.

CENNIK USŁUG
dla zabiegów medycyny estetycznej

sprawdź nasze ceny
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
tel.: 508 006 002

ul. Zygmunta Starego 31, 44-100 Gliwice
Godziny otwarcia pon - pt: 10:00-19:00

TWÓJ PROBLEM
Pomożemy Ci go rozwiązać

poznaj odpowiedzi

Mediraty

Skontaktuj się z nami.
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Administratorem Twoich danych osobowych podanych na Facebooku oraz w komunikatorze kontaktowym jest firma Arte Clinic Małgorzata Warchoł z siedzibą w Gliwicach (44-100), ul. Zygmunta Starego 31/1. Z administratorem można się skontaktować poprzez adres email: kontakt@arteclinic.pl lub pisemnie na adres siedziby wskazany powyżej. Celem przetwarzania danych osobowych jest przygotowanie odpowiedzi na przesłaną wiadomość oraz ewentualne zawarcie umowy i kontakt związany z jej realizacją. Podstawą prawną przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes Administratora oraz w przypadku zawarcia umowy- realizacja umowy. Zebrane dane osobowe będą przechowywane przez okres 3 miesięcy od momentu udzielenia odpowiedzi bądź w przypadku zawarcia umowy do przez okres określony przepisami podatkowymi. Dane mogą być udostępniane podmiotom, współpracującym z administratorem w celu realizacji umowy. Dane mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane w imieniu Administratora w zakresie obsługi systemów informatycznych- przy czym takie podmioty przetwarzają dane jako podwykonawcy, na podstawie umowy z Administratorem i wyłącznie zgodnie z jego poleceniami. Każda osoba ma prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, oraz ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu na ich przetwarzanie. Każda osoba ma również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Administratorem (dane kontaktowe powyżej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. W przypadku braku podania danych nie będzie możliwe udzielenie odpowiedzi na przesłaną wiadomość.
Newsletter


Udogodnienia
doświadczeni fachowcy
doświadczeni fachowcy
elastyczne godziny
elastyczne godziny
dogodne formy płatności
dogodne formy płatności
przyjazna obsługa
przyjazna obsługa
gabinet bez barier
gabinet bez barier
dogodna lokalizacja
dogodna lokalizacja
Zostaw swoją opinię!

Odwiedziłeś już Arte Clinic?
Będziemy wdzięczni za pozostawienie opinii o naszej klinice.

Zostaw opinię