508 006 002
ul. Zygmunta Starego 31, Gliwice
Zadzwoń
do nas!
Zadzwoń<br />do nas!
Napisz
do nas!
Napisz<br />do nas!
Gdzie
jesteśmy?
Gdzie<br />jesteśmy?
Fibryna bogatopłytkowa Stomatologia

Fibryna bogatopłytkowa


Fibryna bogatopłytkowa, koncentrat płytkowy nowej generacji,  pozyskiwana z krwi własnej Pacjenta naturalnie stymuluje szybszą regenerację, gojenie się tkanek miękkich i odbudowę kości. Zawiera szereg czynników przyspieszających angiogenezę tj. tworzenie naczyń krwionośnych oraz budowę nowych komórek, takich jak fibroblasty i osteoblasty, pobudzając Twój organizm do szybkiej odnowy i rewitalizacji.

Technologia oparta na fibrynie bogatopłytkowej stosowana jest z ogromnymi sukcesami i od wielu lat w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii, a także medycynie estetycznej. Szczególnie pomocna jest w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej czy regeneracji i gojeniu tkanek przyzębia. Dzięki przestrzennej strukturze płytki krwi są dłużej stymulowane do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz migracji mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca uszkodzenia ciała.

Dzięki niezwykłym możliwościom, jakie daje biostymulacja komórek oraz naturalna zdolność organizmu do szybkiej regeneracji fibryna bogatopłytkowa jest szeroko wykorzystywana w stomatologii, wspomagając wiele zabiegów. m.in. w chirurgii stomatologicznej, periodontologii czy  implantologii.

 • chirurgia stomatologiczna wypełnianie defektów kości oraz zębodołów poekstrakcyjnych, augmentacja kości, w przygotowaniu do leczenia implantologicznego, sterowana regeneracja kości, podniesienie dna zatoki szczękowej, defekty podniebienia, atrofia szczęki.
 • periodontologia alternatywa dla przyczepów łącznotkankowych, leczenie ubytków kostnych i recesji dziąsłowych, leczenie zmian okołowierzchołkowych
 • implantologia aktywacja fibroblastów do tworzenia przyczepów łącznotkankowych i ochrona przed resorpcją spowodowaną naciskiem płata.

Efekty zastosowania w stomatologii


 • Przyspieszony proces gojenia się tkanek przyzębia oraz zmienionych chorobowo miejsc w jamie ustnej.
 • Utrzymanie struktur tkankowych w okolicach zębodołu poekstrakcyjnego.
 • Przyspieszona regeneracja tkanek wokół wstawionych implantów.
 • Odbudowa tkanek miękkich.
 • Odbudowa ubytków kostnych.
 • Zmniejszenie dolegliwości bólowych.
 • Naturalny opatrunek, który daje natychmiastowy efekt widoczny już po pierwszym zabiegu.

Fibryna bogatopłytkowa w Arte Clinic.


Uproszczona procedura pozwala na przeprowadzenie pełnego zabiegu w czasie jednej wizyty pacjenta w gabinecie stomatologicznym. Każdy zabieg składa się z 3 etapów.

Etap 1 – pobranie krwi – 5 minut

Etap 2 – odwirowanie krwi – 5-15 minut

W zależności od rodzaju frakcji, którą chcemy uzyskać odwirowujemy krew w specjalistycznej wirówce według precyzyjnie określonego protokołu.

Etap 3 – podanie fibryny – 5-20 minut

Wiedza. Czym różni się A-PRF dent od I-PRF dent?


A-PRF dent to zaawansowana frakcja fibryny bogatopłykowej, która w postaci galaretowatej masy służy do formowania naturalnych opatrunków w postaci:

 • membran - nakładanych bezpośrednio na miejsca wokół implantów, w celu przespieszenia regeneracji tkanek po wstawieniu implantów
 • korków - do wypełnienia zębodołów poresekcyjnych w celu szybszego gojenia się zębodołu i zmniejszenia bólu po ekstrakcji zęba.

I-PRF dent to płynna frakcja fibryny bogatopłytkowej o wysokim stężeniu płytek krwi i leukocytów, uwalniająca czynniki wzrostu i zatrzymująca w swych przestrzeniach mezenchymalne komórki macierzyste, dzięki płynnej postaci łatwo wprowadzić ją igłą w trudno dostępne miejsca.

 • w połączeniu I-PRF dent z granulkami materiałów kościzastępczych otrzymujemy zwarty, elastyczny materiał do formowania przeszczepu kostnego.

Bezpieczeństwo


Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej jest w pełni bezpieczny. Obydwie frakcje A-PRF dent, I-PRF dent pozyskane są z krwi własnej pacjenta, dlatego wykluczone jest ryzyko nietolerancji, alergii, reakcji immunologicznych oraz transmisji wirusowych.

Wskazówki dla naszych Pacjentów


 • Nawodnienie organizmu w dniu zabiegu. Pacjent powinien wypić w ciągu dnia min. 1,5 l wody przed zabiegiem.
 • Stosowanie leków przeciwbólowych. Pacjent nie powinien stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych przed zabiegiem i przez 7 dni po zabiegu. Leczenie przeciwbólowe po zabiegu ustalane jest z lekarzem. Do zabiegów stomatologicznych, implantologicznych Pacjent jest znieczulany przez lekarza. W przypadku zabiegów nie wymagających znieczulenia nasiękowego lub ogólnoustrojowego Pacjent może wziąć przeciwbólowo przed zabiegiem 1-2 tabletki paracetamolu (1-2 x 500 mg).

Przeciwskazania do zabiegu.


 • Zażywanie aspiryny i innych leków przeciwbólowych.
 • Choroby krwi. Zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica.
 • Nowotwory. Pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu, jeśli minęło co najmniej 5 lat od zakończenia leczenia
 • Białaczki, szpiczaki
 • Ciąża i laktacja.
 • Leczenie antykoagulantami.
 • Schorzenia wątroby. Ostre zapalenie lub marskość wątroby.
 • Ostre stany chorób z autoimmunoagresji.

Zobacz też jak działa osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej.

CENNIK USŁUG
dla stomatologii

sprawdź nasze ceny
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
tel.: 508 006 002

ul. Zygmunta Starego 31, 44-100 Gliwice
Godziny otwarcia pon - pt: 10:00-19:00

TWÓJ PROBLEM
Pomożemy Ci go rozwiązać

poznaj odpowiedzi

Mediraty

Skontaktuj się z nami.
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Administratorem Twoich danych osobowych podanych na Facebooku oraz w komunikatorze kontaktowym jest firma Arte Clinic Małgorzata Warchoł z siedzibą w Gliwicach (44-100), ul. Zygmunta Starego 31/1. Z administratorem można się skontaktować poprzez adres email: kontakt@arteclinic.pl lub pisemnie na adres siedziby wskazany powyżej. Celem przetwarzania danych osobowych jest przygotowanie odpowiedzi na przesłaną wiadomość oraz ewentualne zawarcie umowy i kontakt związany z jej realizacją. Podstawą prawną przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes Administratora oraz w przypadku zawarcia umowy- realizacja umowy. Zebrane dane osobowe będą przechowywane przez okres 3 miesięcy od momentu udzielenia odpowiedzi bądź w przypadku zawarcia umowy do przez okres określony przepisami podatkowymi. Dane mogą być udostępniane podmiotom, współpracującym z administratorem w celu realizacji umowy. Dane mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane w imieniu Administratora w zakresie obsługi systemów informatycznych- przy czym takie podmioty przetwarzają dane jako podwykonawcy, na podstawie umowy z Administratorem i wyłącznie zgodnie z jego poleceniami. Każda osoba ma prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, oraz ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu na ich przetwarzanie. Każda osoba ma również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Administratorem (dane kontaktowe powyżej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. W przypadku braku podania danych nie będzie możliwe udzielenie odpowiedzi na przesłaną wiadomość.
Newsletter


Udogodnienia
doświadczeni fachowcy
doświadczeni fachowcy
elastyczne godziny
elastyczne godziny
dogodne formy płatności
dogodne formy płatności
przyjazna obsługa
przyjazna obsługa
gabinet bez barier
gabinet bez barier
dogodna lokalizacja
dogodna lokalizacja
Zostaw swoją opinię!

Odwiedziłeś już Arte Clinic?
Będziemy wdzięczni za pozostawienie opinii o naszej klinice.

Zostaw opinię