508 006 002
ul. Zygmunta Starego 31, Gliwice
Zadzwoń
do nas!
Zadzwoń<br />do nas!
Napisz
do nas!
Napisz<br />do nas!
Gdzie
jesteśmy?
Gdzie<br />jesteśmy?
Cosmelan/Dermamelan Kosmetologia

Cosmelan/Dermamelan


Jest jedną z najskuteczniejszych kuracji na przebarwienia. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu. Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym. Mechanizm działania Cosmelanu/Dermamelanu jest oparty na wykorzystaniu substancji  hamujących tyrozynazę, która jest kluczowym enzymem w procesie powstawaniu melaniny.

Opis zabiegu


Zabieg powinien być wykonywany przez lekarza lub kosmetologa współpracującego z lekarzem. Zabieg wystarczy wykonać tylko raz. Przebarwienia ulegają redukcji o 95% w dość szybkim czasie - pomiędzy 8 a 21 dniem - w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Kuracja nie eliminuje natomiast skłonności do powstawania przebarwień, jedynie je przerywa. Dlatego ważna jest kontynuacja terapii hamującej powstawanie przebarwień w domu i stosowanie kremów z wysokim filtrem.

Preparat można stosować do każdego rodzaju skóry i przebarwień o różnej etiologii. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma), przy skórze tłustej lub mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory i dodaje skórze blasku. W widoczny sposób stymuluje odnowe kolagenu, dając efekty odmładzające i liftingujące.

Mechanizm działania


Cosmelan/ Dermamelan są to preparaty nowej generacji o silnym działaniu depigmentacyjnym. Kuracja umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, przywraca skórze gładkość i blask. Mechanizm działania jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny.

Zabieg składa się z dwóch etapów:


 • Etap I
  W gabinecie: Osoba przeprowadzająca zabieg oczyszcza i odtłuszcza skórę.
Kolejnym etapem jest nałożenie preparatu Cosmelan lub Dermamelan. Jest to maska koloru musztardowego i stanowi podstawę kuracji. Jej głównym celem jest eliminacja plam.
 • Etap II
  W domu: Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po około 5 godzinach - czas trzymania maski ustala osoba przeprowadzająca zabieg lub lekarz konsultujący, w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie pacjent stosuje krem Cosmelan 2 przez 3 miesiące od zabiegu według schematu dobranego przez osobę wykonującą zabieg oraz krem nawilżający.

Zalety zabiegu


 • Jest to najskuteczniejsza kuracja wybielająca w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku
 • Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu
 • Bardzo skuteczny w terapii przebarwień hormonalnych, zwłaszcza typu melasma, chloasma
 • Bardzo wyraźnie rozjaśnia małe i specyficzne plamy takie jak piegi, znamiona barwnikowe i przebarwienia posłoneczne
 • Może być wykonywany o każdej porze roku
 • Odpowiedni dla każdego fototypu i rodzaju skóry
 • Reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory
 • Stymuluje odnowę kolagenu
 

Efekty


Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 /10 dniach. U osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%.

Kontynuacja terapii w warunkach domowych


Po zabiegu następuje kontynuacja terapii w domu. Cosmelan 2/ Dermamelan 2. Preparat wspomaga usunięcie przebarwień, posiada właściwości regulujące wydzielanie łoju, zamyka pory, zapobiega hiperpigmentacji.

Jednym ze składników kremu jest wysoki filtr przeciwsłoneczny, który chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym w trakcie trwania terapii wybielającej. Intensywnie odżywia, nawilża skórę po zabiegu i stanowi uzupełnienie kuracji, musi być stosowany wg wskazań lekarza. Terapia nie może zostać przerwana, a jeśli to nastąpi przebarwienia mogą pojawić się ponownie.

W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających, w przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte. Zalecane są wizyty kontrolne 8, 15, 30 dnia po zabiegu.

Wygląd skóry po zabiegu


W trakcie 3 pierwszych dni po zabiegu i w przypadku cer szczególnie wrażliwych skóra może być bardzo zaczerwieniona. Jest to reakcja jak najbardziej normalna. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Pacjent powinien stosować krem z wysokim filtrem słonecznym codziennie rano i przed wyjściem z domu.

Przeciwskazania:


 • ciąża,
 • depilacja (przeciwskazanie względne),
 • epilacja laserowa (należy odczekać 2 tygodnie po zabiegu),
 • trądzik w fazie aktywnej (przeciwskazanie względne),
 • słońce/ekspozycja na promieniowanie UV

Przeciwwskazania względne:


 • opryszczka w fazie aktywnej,
 • aktywne stany zapalne,
 • peelingi chemiczny (należy odczekać 1 tydzień po zabiegu),
 • roacutan (należy odczekać około 6 miesięcy po zakończeniu kuracji),
 • pochodne witaminy A stosowane zewnętrznie (należy odczekać 2 tygodnie po zabiegu).
 

 

Peelingi chemiczne Cena
Cosmelan/Dermamelan 1500,00 zł

CENNIK USŁUG
dla kosmetologii

sprawdź nasze ceny
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
tel.: 508 006 002

ul. Zygmunta Starego 31, 44-100 Gliwice
Godziny otwarcia pon - pt: 10:00-19:00

TWÓJ PROBLEM
Pomożemy Ci go rozwiązać

poznaj odpowiedzi

Mediraty

Skontaktuj się z nami.
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Administratorem Twoich danych osobowych podanych na Facebooku oraz w komunikatorze kontaktowym jest firma Arte Clinic Małgorzata Warchoł z siedzibą w Gliwicach (44-100), ul. Zygmunta Starego 31/1. Z administratorem można się skontaktować poprzez adres email: kontakt@arteclinic.pl lub pisemnie na adres siedziby wskazany powyżej. Celem przetwarzania danych osobowych jest przygotowanie odpowiedzi na przesłaną wiadomość oraz ewentualne zawarcie umowy i kontakt związany z jej realizacją. Podstawą prawną przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes Administratora oraz w przypadku zawarcia umowy- realizacja umowy. Zebrane dane osobowe będą przechowywane przez okres 3 miesięcy od momentu udzielenia odpowiedzi bądź w przypadku zawarcia umowy do przez okres określony przepisami podatkowymi. Dane mogą być udostępniane podmiotom, współpracującym z administratorem w celu realizacji umowy. Dane mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane w imieniu Administratora w zakresie obsługi systemów informatycznych- przy czym takie podmioty przetwarzają dane jako podwykonawcy, na podstawie umowy z Administratorem i wyłącznie zgodnie z jego poleceniami. Każda osoba ma prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, oraz ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu na ich przetwarzanie. Każda osoba ma również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Administratorem (dane kontaktowe powyżej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. W przypadku braku podania danych nie będzie możliwe udzielenie odpowiedzi na przesłaną wiadomość.
Newsletter


Udogodnienia
doświadczeni fachowcy
doświadczeni fachowcy
elastyczne godziny
elastyczne godziny
dogodne formy płatności
dogodne formy płatności
przyjazna obsługa
przyjazna obsługa
gabinet bez barier
gabinet bez barier
dogodna lokalizacja
dogodna lokalizacja
Zostaw swoją opinię!

Odwiedziłeś już Arte Clinic?
Będziemy wdzięczni za pozostawienie opinii o naszej klinice.

Zostaw opinię